Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná
Hronské Kľačany - oficiálne stránky obceHľadať
 
 

Články

Kľačianske novoročné športové dni 2017

V Hronských Kľačanoch sa stalo v posledných rokoch už tradíciou, že na začiatku nového kalendárneho roka sa konajú novoročné športové dni. V roku 2017 sa konali v dňoch 4. - 8. januára. Ich súčasťou sú turnaje O pohár starostu obce v šachu, halovom futbale, v stolnom tenise a Trojkráľový pochod. Po  vianočných sviatkoch, novoročných oslavách a dňoch prázdnin a oddychu je to vítaná možnosť zašportovať si, stretnúť sa s priateľmi a známymi zaželať si na prahu nového roka všetko dobré a upevniť vzájomné medziľudské vzťahy.
Tohoročné novoročné športové dni sa začali 4. januára šachovým turnajom. Na turnaji štartovalo 13 hráčov, ktorí hrali v dvoch kategóriách. Poradie na prvých troch miestach  v jednotlivých kategóriách:

Šachový turnaj

žiaci:
1. Adam Kováč
2. Michaela Turacová
3. Viktor Maruniak


dospelí:
1. František Kosorín
2. Tomáš Krkoš
3. Ondrej Slušný
  

6. januára sa konal Trojkráľový pochod. Dvadsiatka statočných chodcov v extrémne mrazivom počasí absolvovala trasu do Veľkých Kozmáloviec a späť. Najmladšou účastníčkou pochodu bola Jarka Holková /10 rokov/ a diplom pre najstaršiu účastníčku získala pani učiteľka Irenka Valkovičová /73 rokov/.

Trojkráľový pochod


V sobotu 7. januára sa konal v telocvični ZŠ halový turnaj za účasti štyroch domácich mužstiev. Po vylučovacom kole a zápasoch o umiestnenie bolo konečné poradie nasledovné:

Turnaj v malom futbale o Putovný pohár starostu obce

1. Úderníci
2. Kľačianske futbalové Béčko
3. Veteráni
4. Dorastenci


Najlepším hráčom turnaja bol Peter Krivočenko /KFB/, najlepším brankárom Libor Maturkanič /Úderníci/ a najlepším strelcom  Matúš Adam /dorastenci/, ktorý streli 6 gólov.

Výsledky:
1. zápas: KFB - Veteráni 2:1
2. zápas: Úderníci - Dorastenci 7:4
Zápas o 3. miesto: Veteráni - Dorastenci 6:4
Zápas o 1. miesto: Úderníci - KFB 4:1

 

Záverečným podujatím bol stolnotenisový turnaj, ktorý sa hral v nedeľu 8. januára. V štyroch kategóriách sa hralo systémom každý s každým a po skončení všetkých zápasov  bolo poradie v jednotlivých kategóriách nasledovné:

Stolnotenisový turnaj


žiaci
1. Adam Kováč
2. Marcel Berkeš
3. Ivan Kováč

žiačky a ženy
1. Michaela Turacová
2. Monika Krivočenková
3. Štefánia Trhanová

muži
1. Martin Hríbik
2. Miloš Trhan ml.
3. Matúš Adam

dôchodcovia
1. Milan Bridiš
2. Miloš Trhan st.
3. Ján Kúdela

Poďakovanie účastníkov športových podujatí patrí starostovi obce Ing. Miroslavovi Kollárovi za podporu a účasť na podujatiach a pracovníkovi OcÚ Mgr. Milošovi Kúdelovi za propagáciu a fotodokumentáciu podujatí na webovej stránke obce a organizátorom jednotlivých turnajov.
Kľačianske novoročné športové dni sa stali trvalou súčasťou športového a spoločenského života v obci a získali si stály okruh priaznivcov športu.
  
Autor príspevku: Milan Bridiš

 

 

všetky fotky nájdete na: http://www.hronskeklacany.sk/klacianske-novorocne-sportove-dni-2017-foto-kat/mid/252472/.html#m_252472


 

Počasie Hronské Kľačany - Svieti.com

Stránka športového klubu Aquasport Levice, za ktorý preteká aj Sabína Kupčová z Hr. Kľačian

Stránka Speedway Clubu, za ktorý preteká aj Jakub Valkovič z Hronských Kľačian

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka