Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná
Hronské Kľačany - oficiálne stránky obceHľadať
 
 

Články

Kľačianske novoročné športové dni 2018

V Hronských Kľačanoch sa stalo v posledných rokoch tradíciou, že na začiatku nového kalendárneho roka sa konajú novoročné športové dni. V začínajúcom sa roku 2018 sa konali v dňoch 2. - 6. januára. Ich súčasťou sú turnaje O pohár starostu v halovom futbale, v stolnom tenise, šachu a Trojkráľový pochod. Po vianočných sviatkoch, novoročných oslavách a dňoch prázdnin a oddychu je to vítaná možnosť zašportovať si, stretnúť sa s priateľmi a známymi, zaželať si na prahu nového roka všetko dobré a upevniť vzájomné medziľudské vzťahy.

 

Tohoročné novoročné športové dni sa  začali 2.1. halovým futbalovým turnajom v telocvični základnej školy za účasti štyroch domácich družstiev.

 

Výsledky jednotlivých zápasov:

Kľačianske futbalové Béčko - Veteráni 3:4

Dorastenci - Úderníci 2:5

 

futbal - KFB-Dorast.JPG

0 3. - 4. miesto: Kľačianske futbalové Béčko - Dorastenci 6:5 (po penaltovom rozstrele)

Finále: Úderníci - Veteráni 3:0

 

Celkové poradie:

1. Úderníci

2. Veteráni

3. Kľačianske futbalové Béčko

4. Dorastenci

 

Najlepším hráčom turnaja bol Matúš Adam, najlepším brankárom Libor Maturkanič a najlepším strelcom Marián Krkoš, ktorý strelil 5 gólov.

 

šach1.JPG

3.1. sa konal šachový turnaj. Hralo sa v kategóriách žiakov a dospelých. Poradie na prvých troch miestach v jednotlivých kategóriách:

 

Žiaci: 

1. Michaela Turacová

2. Viktor Maruniak

3. Šimon Kóša

 

Dospelí:

1. - 2.  Ondrej Slušný a Miroslav Jančo

3. František Kosorín

 

4.1. sa hral v telocvični  základnej školy stolnotenisový turnaj v štyroch kategóriách. Poradie na prvých troch miestach v jednotlivých kategóriách:

 

žiaci:

1. Filip Molnár

2. David Kováč

3. Šimon Kóša

 

žiačky a ženy:

1. Michaela Turacová

2. Klaudia Kupčová

3. Lucia Kóšová

 

stolný tenis6.JPG

muži:

1. Adam Kováč

2. Miloš Trhan ml.

3. Peter Molnár

 

Veteráni:

1. Milan Bridiš

2. Miloš Trhan st.

3. Ondrej Slušný

 

pochod1.JPG

6.1. sa konal Trojkráľový pochod. Dvadsiatka chodcov (vo vekovom rozmedzí 11 - 74 rokov) absolvovala v ideálnom počasí trasu z Hronských Kľačian do Veľkých Kozmáloviec s návratom do kľačianskeho kultúrneho domu, kde ich čakalo občerstvenie.

Poďakovanie účastníkov športových podujatí patrí starostovi obce Ing. Miroslavovi Kollárovi za podporu a účasť na podujatiach a pracovníkovi OcÚ Mgr. Milošovi Kúdelovi a propagáciu a fotodokumentáciu podujatí na webovej stránke obce a organizátorom jednotlivých turnajov. Kľačianske novoročné športové dni sa stali trvalou súčasťou športového a spoločenského života v obci a získali si stály okruh aktívnych priaznivcov športu.

 

Autor príspevku: Milan Bridiš


 

Počasie Hronské Kľačany - Svieti.com

Stránka športového klubu Aquasport Levice, za ktorý preteká aj Sabína Kupčová z Hr. Kľačian

Stránka Speedway Clubu, za ktorý preteká aj Jakub Valkovič z Hronských Kľačian

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka