Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná
Hronské Kľačany - oficiálne stránky obceHľadať

Články

Kľačianske novoročné športové dni 2019

Stalo sa už tradíciou, že v Hronských Kľačanoch sa začína nový rok športovo. V začínajúcom sa roku 2019 sa konali v dňoch 3.-6. januára novoročné športové dni. Ich súčasťou boli turnaje O pohár starostu obce v šachu, halovom futbale, stolnom tenise a turistická akcia Trojkráľový pochod.

Šachový turnaj - 3.1.

sach_13.JPG

V kultúrnom dome prebiehal šachový turnaj v kategórii dospelých. V tejto kategórii štartoval aj 11-ročný žiak Viktor Maruniak, ktorý sa v silnej konkurencii nestratil a za svoje výkony získal osobitnú cenu.

Po skončení zápasov bolo celkové poradie nasledovné:

1. miesto - Tomáš Krkoš

2. miesto - Ondrej Slušný

3. miesto - Miroslav Jančo

Futbalový turnaj - 4.1.

futbal_17.JPG

V telocvični základnej školy bojovali 3 mužstvá systémom každý s každým. Jednotlivé zápasy priniesli tieto výsledky a konečné poradie:

tenis_16.JPG

Účastníci stolnotenisového turnaja súťažili v štyroch kategóriách.

Žiaci

Táto kategória mala rodinný charakter, o čom svedčí poradie na  prvých troch miestach:

1. miesto - David Kováč

2. miesto - Ivan Kováč

3. miesto - Adam Kováč

Ženy

V tejto kategórii potvrdila svoj všestranný športový talent Michaela Turacová, reprezentantka Slovenska vo futbale a v boxe, ktorá obhájila vlaňajšie prvenstvo pred Luciou Kóšovou a Katarínou Hiselskou.

Muži

Táto kategória mala najvyššiu úroveň. Na základe umiestnenia v dvoch štvorčlenných skupinách sa hralo o celkové poradie. Finálový zápas mal výbornú úroveň vďaka obom aktérom a skončil sa tesným víťazstvom Štefana Havettu. Zdolaný finalista Tomáš Karabinoš skončil na 2. mieste a 3. miesto získal Peter Molnár.

Veteráni

Kategória veteráni /dôchodcovia/ je stálou kategóriou v turnaji.

Na stupni víťazov skončili:

1. miesto - Milan Bridiš

2. miesto - Miloš Trhan

3. miesto - Ján Kúdela

Trojkráľový pochod - 6.1.

pochod_01.JPG

Posledný deň patril peším turistom. Tridsiatka chodcov od tých najmenších až po dôchodcov sa vydala na pochod do Veľkých Kozmáloviec a vrátili sa na miesto štartu, kde si všetci po absolvovaní trasy prevzali účastnícke diplomy.

Kľačianske novoročné športové dni sa stali už tradičnou súčasťou športového a spoločenského života v obci a udržiavajú si stály okruh priaznivcov športu. Poďakovanie za ich organizáciu patrí starostovi obce Ing. Jozefovi Chudému, pracovníkovi OcÚ Milošovi Kúdelovi a organizátorom jednotlivých športových turnajov.

Autor príspevku: Milan Bridiš

Celá fotogaléria:

Počasie Hronské Kľačany - Svieti.com

Stránka športového klubu Aquasport Levice, za ktorý preteká aj Sabína Kupčová z Hr. Kľačian