Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná
Hronské Kľačany - oficiálne stránky obceHľadať
 
 

Zákl. org. Slovenského zväzu záhradkárov Hronské Kľačany

Základná organizácia Slovenského zväzu záhradkárov Hronské Kľačany

 

Začiatok činnosti v obci:

 

Kontaktná osoba:  

Ing. Jozef Bobok

Základné informácie o činnosti:

Obsah sa pripravuje...

 

Zľavy pre členov organizácie v predajniach Levice:

Senisa - záhradkárske potreby, Nádražný rad Levice, 10 %

Wistéria - záhradkárske potreby, Štúrova ulica 21/A Levice, 10 % výpestky, 6 % záhradkárske pomôcky, osivá, postreky a hnojivá

Novochema - Nádražný rad Levice, 10 % na celý sortiment predávaný v predajni

Branislav Uhliar - Okružná 4 Levice, 5-15 % na celý sortiment predávaný v predajni


 

HISTÓRIA ORGANIZOVANÉHO ZÁHRADKÁRSTVA V HR. KĽAČANOCH

Kľačianski záhradkári v Tokaji

tokaj.jpg

V dňoch 28. a 29. júla 2018 pripravila Základná organizácia Slovenského zväzu záhradkárov v Hronských Kľačanoch pre svojich členov a priaznivcov zájazd na východné Slovensko. Cieľom bola vinohradnícka oblasť Tokaj a mesto Košice.

Po sobotnom skorom odchode účastníci predpoludním dorazili do obce Veľká Tŕňa do vinárstva Ostrožovič, kde po prehliadke pivnice nasledovala degustácia tradičných tokajských vín. Keďže medzi účastníkmi boli aj mnohí vinári, zaujímavé informácie o spracovaní hrozna a výrobe tokajského vína, ktoré sprevádzali ochutnávku, určite ocenili. Po chutnom obede v Tokajskom dome u Ostrožovičovcov sa mnohí už v obci Malá Tŕňa vybrali priamo do viníc na krásnu vyhliadkovú vežu, z ktorej je nádherný výhľad na región Tokaj a jeho vinohrady.

Ďalšia zastávka zaviedla účastníkov do najstaršej historickej tokajskej pivnice, ktorá je aj národnou kultúrnou pamiatkou, a ktorú má v správe najväčší producent tokajských vín Tokaj & CO, s.r.o. Aj keď účastníci neprešli celú časť pivnice, už z toho čo mali možnosť vidieť, boli očarení. Tento komplex pivníc z 15. st. má totiž dĺžku 2,5 km a ukrýva 1500 sudov. V degustačnej miestnosti sa popri ochutnávaní vín dozvedeli aj mnohé historické zaujímavosti o tokajskej oblasti.

Po bohatom sobotnom programe nasledoval presun do Košíc, kde boli účastníci ubytovaní na internáte SOU hutníckom. Večer mnohí strávili pri spoločnom posedení pri harmonike, niektorí sa vybrali na prehliadku večerného centra.

Nedeľný program bol venovaný mestu Košice. Ráno mali účastníci možnosť zúčastniť sa sv. omše v Dóme sv. Alžbety, po ktorej sa spolu s výborným sprievodcom dozvedeli niečo viac z histórie dómu. Zaujímavé rozprávanie sprievodcu zaviedlo účastníkov do historického podzemia, dozvedeli sa mnohé zaujímavosti o dominantách námestia, ale aj niektorých budov v priľahlých uličkách.

Po individuálnom obede v centre Košíc bola poslednou zastávkou návšteva botanickej záhrady, ktorá je najväčšou na Slovensku.  V obrovských skleníkoch účastníci obdivovali zbierku kaktusov a sukulentov, orchideí či iných druhov tropickej a subtropickej flóry. Zaujala aj upravená exteriérová časť a rozľahlý lesopark.

Po dvoch dňoch plných krásnych zážitkov sa účastníci v nedeľných večerných hodinách vrátili naspäť domov.

Na záver patrí veľké poďakovanie všetkým, ktorí sa podieľali na zorganizovaní krásneho poznávacieho zájazdu – členom výboru Základnej organizácie Slovenského zväzu záhradkárov na čele s p. Bobokom, p. Adamovej, p. Krištofčákovi za sprostredkovanie ubytovania a finančnú podporu, obci Hronské Kľačany za finančnú podporu a všetkých účastníkom za príjemnú atmosféru.

                                                                                                                            

ZO SZZ Hronské Kľačany


 

Počasie Hronské Kľačany - Svieti.com

Stránka športového klubu Aquasport Levice, za ktorý preteká aj Sabína Kupčová z Hr. Kľačian

Stránka Speedway Clubu, za ktorý preteká aj Jakub Valkovič z Hronských Kľačian

dnes je: 20.8.2019

meniny má: Anabela

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka