Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná
Hronské Kľačany - oficiálne stránky obceHľadať
 
 

Články

Ocenenie darcov krvi v Hronských Kľačanoch

ocenenie_darcov_18.JPG

15. januára 2018 sa konalo v obradnej sieni Kultúrneho domu v Hronských Kľačanoch milé stretnutie, ktoré vzniklo z iniciatívy poslankyne Zuzany Šebovej. Na stretnutí sa zúčastnili dobrovoľní darcovia krvi s predstaviteľmi obce a zástupcami Územného spolku Slovenského červeného kríža v Leviciach. Program stretnutia spestrili básňami na aktuálnu tému žiaci základnej školy Jakub Kováč a Romanka Valachová. Starosta obce Ing. Miroslav Kollár v úvodnom príhovore vyzdvihol humánne postoje dobrovoľných darcov krvi. Pani riaditeľka Územného spolku SČK v Leviciach Oľga Szalmová takisto ocenila nenahraditeľnú službu darcov krvi. Za roky 2016 a 2017 boli ocenení Janského plaketami dvanásti občania z Hronských Kľačian:

Zlatá plaketa - Ondrej Pazúrik

Strieborná plaketa - Karol Fabian

Bronzová plaketa - Jozef Kováč, Jozef Slušný, Ing. Emília Trhanová, Mgr. Miloš Kúdela, Matúš Šebo, Gabriela Maturkaničová, Ing. Daniel Kišš, Michal Saloky, Ján Adam, Ing. Branislav Valach.

Darcovia krvi sa zapísali do Pamätnej knihy obce a po zásluhe boli odmenení vecnými darmi. Stretnutie pokračovalo spoločným posedením a rozhovormi o spolupráci obce a aktivitami Územného spolku SČK v Leviciach, ktorý na stretnutí zastupovala aj pani Želiarová. Je dobré, že sa nájdu medzi nami dobrovoľní darcovia krvi, ktorí pomáhajú iným žiť a zaslúžia si naše uznanie.

Autor príspevku: Milan Bridiš

 


 

Počasie Hronské Kľačany - Svieti.com

Stránka športového klubu Aquasport Levice, za ktorý preteká aj Sabína Kupčová z Hr. Kľačian

Stránka Speedway Clubu, za ktorý preteká aj Jakub Valkovič z Hronských Kľačian

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka