Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná
Hronské Kľačany - oficiálne stránky obceHľadať
 
 

Projekty

Pomôžme si navzájom - projekt eRka a Obce Hronské Kľačany  (september 2007 – január 2008)

Realizovaný a finančne podporený z dotácie Ministerstva školstva SR v rámci Programu podpory participácie mladých ľudí na živote obce v roku 2007.

Projekt mal za úlohu podporovať a rozvíjať participáciu mladých ľudí na živote obce Hronské Kľačany. Projektom sme sa snažili zvýšiť záujem mladých ľudí o veci verejné ako aj ich informovanosť o dianí v obci. Prostredníctvom dotazníka mali mladí možnosť vyjadriť svoje potreby a názory na život v obci. Pri tvorbe dotazníka sa vychádzalo aj z Európskej charty o participácii mladých ľudí na živote obcí a regiónov. Stretnutia predstaviteľov obce s mladými dali priestor na otvorený dialóg pre názory mladých ľudí. Vybudovaním informačnej tabule sa získal priestor na prezentáciu aktivít pre mladých ako aj mládežníckych organizácií v obci. Mladí boli počas projektu vedení aj k aktívnemu prístupu v prospech obce pomocou pri úprave verejných priestranstiev. Mladí ľudia, ktorí prejavili záujem participovať na dianí v obci mali možnosť zúčastniť sa vzdelávacieho víkendu za účelom získania zručností pre aktívne zapojenie sa do života obce. Projekt bol určený pre mladých ľudí vo veku 14 – 26 rokov.

 

Kolednícke tradície (2010)

Finančne podporený Nitrianskym samosprávnym krajom v oblasti kultúry v roku 2010.

Počas realizácie projektu deti cez spoločné prípravné stretnutia s animátormi nacvičili kolednícke programy, v ktorých boli použité tradičné vinše a koledy predovšetkým z nášho regiónu. S týmito programami počas vianočných sviatkov navštívili v rámci koledníckej akcie Dobrá novina rodiny v našej obci, čím spríjemnili sviatočné chvíle mnohým obyvateľom. Celkovú atmosféru dotvárali aj zaujímavé kostýmy koledníkov – či už v ľudovom odeve alebo kostýmy troch kráľov, na ktoré boli použité poskytnuté financie.

 

 

Dobré správy (2009-2010)

Finančne podporený Detským fondom Leaf, ktorý spravuje Nadácia pre deti Slovenska. Projekt bol zameraný na aktívne využívanie voľného času detí a mladých v našej obci – predovšetkým členom našej organizácie, ale aj ostatným, ktorí prejavili záujem o ponúkané aktivity. Jednotlivé aktivity boli myšlienkovo zamerané na objavovanie a konanie dobra, ako hodnoty, ktorá je dnes vo svete málo alebo ťažšie viditeľná. Aktivity projektu boli rozdelené do štyroch okruhov, ktoré pomohli účastníkom oboznámiť sa s témou z rôznych pohľadov. Medzi aktivitami nechýbali pravidelné stretnutia s deťmi, športové či tvorivé aktivity i aktivity zamerané na úpravu nového priestoru, ktorý je dnes určený pre činnosť našej detskej organizácie.


 

Počasie Hronské Kľačany - Svieti.com

Stránka športového klubu Aquasport Levice, za ktorý preteká aj Sabína Kupčová z Hr. Kľačian

Stránka Speedway Clubu, za ktorý preteká aj Jakub Valkovič z Hronských Kľačian

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka