Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná
Hronské Kľačany - oficiálne stránky obceHľadať
 
 

Správa o činnosti za roky 2012-2014

Činnosť ZO JDS v Hr. Kľačanoch je trvalou súčasťou spoločenského, kultúrneho a športové života v našej obci. Niektoré akcie sa pravidelne opakujú každý rok a vytvára sa tak tradícia konania týchto podujatí. Napriek tomu, že sa opakujú, tešia sa stálemu a početnému záujmu členov. K takýmto podujatiam patria: návštevy divadelných predstavení (v Nitre, Zvolene, Leviciach, Kozárovciach), kúpanie v Podhájskej a Chalmovej, poduajatia, ktoré spájajú všetkých členov do jednej veľkej rodiny ako sú výročná členská schôdza, ktorá sa koná vo februári, členská schôdza pri príležitosti Mesiaca úcty k starším, ktorá býva v októbri a Mikulášske posedenie občanov starších ako 60 rokov, na ktoré nás v decembri pozýva starosta obce a poslanci obecného zastupiteľstva. Poznávaniu krás Slovenska napomáhajú spoločné výlety, plavby loďou Bratislava - Devín, Gabčíkovo - Komárno a prehliadky týchto miesto. Naši členovia sa pravidelne zúčastňujú na okresných športových a krajských hrách JDS (v Jure nad Hronom, Rybníku, Tlmačoch, Želiazovciach - Sikenici). Trikrát sa stretli s členmi ZO JDS Tlmače na priateľských stretnutiach v stolnom tenise. V minulom roku sme prvýkrát uskutočnili miestnu športovú olympiádiu dôchodcov za účasti nielen našich členov, ale aj Levickej televízie a týždenníka Pohronie, ktoré propagovali nielen toto športové poduajtie, ale aj činnosť našej organizácie. Viacero členov aktívne pracuje v speváckej skupine Hron a svojimi vystúpeniami prispievajú do kultúrneho programu nielen pri mnohých podujatiach v našej obci, ale aj na okresnej úrovni a reprezentujú aj náš okres Levice na vyšších kolách speváckych súťaží. Okrem už spomenutých tradičných podujatí sa tešili početnému záujmu aj ďalšie podujatia: návšteva remeselných trhov v Pukanci, filmové predstavenie Bohovia a ľudia, celonárodná púť seniorov v Šaštíne.

Vďaka osobnej účasti a angažovanosti predsedníčky Okresnej organiuácie JDS v Leviciach pani Kolmanovej na viacerých našich akciách, je zabezpečovaná účasť našich členov na akciách vyšších orgánov JDS. Naši členovia sa pravidelne zúčastňujú na akciách Okresnej organizácie JDS a za svoju činnosť boli viacerí pri príležitosti svojich životných jubileí ocenení. Prostredníctvom OO JDS sa môžu naši členovia zúčastňovať na rekreačno-liečebných pobytoch v počte 6-10 členov ročne.

Činnosť našej organizácie v takomto rozsahu by nebola možná bez podpory starostu obce Ing. Miroslava Kollára a poslancov obecného zastupiteľstva v Hronských Kľačanoch, ktorí nielenže podporujú činnosť ZO JDS schválením dotácií pre spoločenské organizácie v roku 2012 - 700 €, 2013 - 750 €, 2014 - 750 €, ale aj osobnou účasťou na mnohých podujatiach vyjadrujú osobnú angažovanosť v prospech ZO JDS. Priestory KD na rôzne akcie máme poskytované bezplatne.

Vo všetobecnosti sa konštatuje, že záujem o veci verejné na Slovensku klseá, že je málo ľudí, ktoré sa chcú angažovať vo verejnom záujme, pracovať pre druhých, či stretávať sa. Nie je to však vždy a všade. Dôkazom je aj činnosť našej organizácie a rast jej členskej základne. Napriek prirodzenému úbytku členov (viacerí odišli do večnosti) vzrástol počet členov ZO JDS zo 140 na 150. Organizácia svojím počtom je najpočetnejšia v obci. Svojimi aktivitami môže byť príkladom aj pre mladú generáciu v obci.


 

Počasie Hronské Kľačany - Svieti.com

Stránka športového klubu Aquasport Levice, za ktorý preteká aj Sabína Kupčová z Hr. Kľačian

Stránka Speedway Clubu, za ktorý preteká aj Jakub Valkovič z Hronských Kľačian

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka